Top 5 najbardziej znanych słówek angielskich

Podstawowa znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie to obecnie umiejętność, która jest niezbędna do funkcjonowania w szybko zmieniającym się świecie. Język angielski otacza nas z każdej strony, dlatego warto zwrócić uwagę na to, jakie słówka są w nim najpopularniejsze i powinniśmy znać ich znaczenie. W tym wpisie przedstawiony zostanie ranking pięciu najbardziej znanych słów angielskich, których znaczenie bezsprzecznie powinniśmy znać.

Oczywiście znajomość kilku słówek wielokrotnie może okazać się niewystarczająca, dlatego warto postawić na ciągłą edukację i doskonalenie swojego języka angielskiego. Może on być nam przydatny w wielu aspektach życia, również w codziennej pracy, a znajomość angielskiego zdecydowanie zwiększa nasze kompetencje i możliwości. W trakcie edukacji warto postawić na sprawdzone metody, czyli na pomoc specjalistów. Po wpisaniu frazy nauka angielskiego online w wyszukiwarce pojawia się co najmniej kilkadziesiąt propozycji. Jedną z nich jest sprawdzona szkoła językowa Lang, która już od 26 lat uczy Polaków języka angielskiego z bardzo dobrym skutkiem.

Najpopularniejsze angielskie słowa

Według statystyk, piątym najczęściej używanym słowem w języku angielski jest zaimek osobowy “you” (ty). Nic dziwnego, skoro używane jest praktycznie w każdej wymianie zdań pomiędzy dwoma osobami lub więcej. Na czwartym miejscu uplasował się czasownik “is” (jest). Podobnie byłoby w języku polskim, gdzie czasownik “jest” jest jednym z najczęściej używanych słów. Trzecie najbardziej popularne angielsko słowo to “in” (w). Jest bardzo często używane między innymi w kontekście tego, że coś znajduje się w czymś.

Drugie miejsce w rankingu najbardziej popularnych angielskich słów zajmuje słowo “to” (do). Najpopularniejszym angielskim słowem i jednocześnie najczęściej używanym od lat pozostaje “and” (i,a). To spójnik, który ma kilka znaczeń i jest używany bardzo często zarówno w mowie oraz w piśmie w języku angielskim. Delikatnie i często niezauważalnie łączy on wyrazy w zdaniu, dzięki czemu wielokrotnie jest niezbędny w całej konstrukcji. Oczywiście to tylko pięć najpopularniejszych słów w języku angielskim, ale ich przykład pokazuje, że podobne odniesienia znajdziemy w rankingu popularności polskich słów. Oznacza to, że używanie konkretnych słów jest ponadczasowe i niezależne od macierzystego języka.

Author: biuro-rachunkowe.net.pl