Jakie zalety płyną z prowadzenia księgowości w Niemczech?

W ciągu ostatnich kilkunastu lat tysiące Polaków, w poszukiwaniu lepszych warunków życia i dobrze płatnej pracy, wyemigrowało do Niemiec. Wielu z nich zajmuje się prowadzeniem własnej działalności, chwaląc sobie niezależność i poczucie kontroli nad przychodami. Jedyne, co spędza im sen z powiek, to sprawy księgowe i podatkowe, którymi zwykle nie mają czasu się zająć. Na szczęście, zadanie to może za nich wykonać wyspecjalizowane biuro rachunkowe.

  1. Polskie biuro rachunkowe w Monachium. Sprawdź, jakie korzyści daje to rozwiązanie
  2. Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości wyspecjalizowanej firmie?

Polskie biuro rachunkowe w Monachium. Sprawdź, jakie korzyści daje to rozwiązanie

Co daje powierzenie księgowości polskiej firmie rachunkowej? Przede wszystkim rozwiązanie to ogranicza problem bariery językowej, która – w mniejszym lub większym stopniu – występuje podczas komunikacji pomiędzy osobami posługującymi się językiem wyuczonym, a nie ojczystym. Podejmując współpracę z polskimi księgowymi, zdecydowanie łatwiej porozumieć się w ważnych rozliczeniowych sprawach w rodzimym dla obu stron języku. Prościej też dogadać się w specyficznej terminologii podatkowej – zdecydowanie łatwiej zrozumieć zwroty takie jak VAT należny i naliczony, podstawa opodatkowania czy dochód do opodatkowania. Zamiast posiłkować się językiem angielskim czy niemieckim, można szybko porozumieć się po polsku.

Polskie biuro rachunkowe w Monachium (https://polskiebiuro24.de) wspiera przyszłego przedsiębiorcę już na etapie zakładania firmy. Wskazuje, do którego urzędu ma się on udać oraz jakie dokumenty złożyć. Pomaga też w wystąpieniu o nadanie indywidualnego numeru przedsiębiorcy.

Biuro rachunkowe z polską obsługą to również dobre wyjście w sytuacji, gdy przedsiębiorca potrzebuje wirtualnego biura na terenie Niemiec. Wielu polskich imigrantów tu żyjących mieszka w wynajmowanych mieszkaniach, których z oczywistych powodów nie może podać jako siedziby swojej firmy, lub też – chcąc oddzielić miejsce zamieszkania od miejsca wykonywania działalności – woli po prostu podać inny adres. W każdej z tych sytuacji wystarczy zlecić taką czynność księgowemu, a on wesprze nas w załatwieniu wszystkich formalności.


Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości wyspecjalizowanej firmie?

Zlecenie prowadzenia księgowości wyspecjalizowanej firmie daje:

  • poczucie bezpieczeństwa – pieczę nad dokumentacją firmową sprawują specjaliści znający się na przepisach karno-skarbowych;
  • komfort i wygodę – podczas gdy księgowy zajmuje się prowadzeniem firmowej dokumentacji, przedsiębiorca swój cenny czas może poświęcić na zarabianie pieniędzy i na to, na czym zna się najlepiej; korzystanie z biura rachunkowego to oszczędność czasu, a – jak wiadomo – w biznesie czas to pieniądz;
  • wsparcie podczas kontroli skarbowej – pracownicy biura rachunkowego reprezentują przedsiębiorcę podczas kontroli ze strony urzędników organów skarbowych;
  • możliwość skorzystania z komplementarnych usług – biura rachunkowe oferują zwykle także inne usługi, takie jak tłumaczenie dokumentów na język angielski i niemiecki, serwis biurowy z doradztwem czy opcję odzyskiwania składek emerytalnych w Niemczech, prywatne lub państwowe ubezpieczenia dla siebie, członków rodziny oraz pracowników oraz pomoc przy ustaleniu zasiłku rodzinnego lub wychowawczego; raz podejmując współpracę z firmą, przedsiębiorca zyskuje dostęp do wielu różnych specjalistów i usług – nie musi jeździć i szukać osób, które mogłyby pomóc mu w szeregu spraw związanych z kwestiami finansowymi.

Author: biuro-rachunkowe.net.pl