Bakalie – smakołyki pełne witamin

Każdą osobę czasami atakuje niewielki głód, który nakłania nas do sięgania po przekąski. W sklepach mnóstwo jest ciastek, batonów czy chipsów, które wielu z nas wykorzystuje w tego typu momentach. Lecz nie jest to dobry pomysł, bowiem przez takie nawyki żywieniowe cierpi nasze zdrowie oraz sylwetka. W takiej sytuacji warto sięgnąć po bakalie, które zakupimy w każdym sklepie i przygotowane są do natychmiastowego zjedzenia.

 

Przewagę suszonych owoców oraz orzechów nad artykułami mocno przetworzonymi zauważymy od razu. Głównie pozbawione są one soli a także białego cukru, które i tak są przez nas spożywane w nadmiarze. Jednak przede wszystkim bakalie są idealnym źródłem całego przekroju witamin oraz mikro elementów. Przodują tutaj orzechy, które obfite są w białko i drogocenne tłuszcze, a konkretne gatunki mogą być alternatywą dla suplementów z aptek. Tak jest na pewno w przypadku orzechów włoskich, tylko jeden orzech dziennie zapewnia nam kompletną dawkę kwasów Omega-3. Natomiast brazylijski obfituje w selen, element, w który europejskie ziemie są bardzo ubogie. Również migdały warto włączyć do swojej diety, mają one całkiem dużo wapnia a także kwasu foliowego. Pamiętajmy, żeby nabywając orzechy nie brać takich prażonych oraz solonych – obniża to ich ogólną wartość. Z kolei suszone owoce są najlepsze wówczas, kiedy napada nas chęć na coś słodkiego. Tutaj idealnie sprawdzą się morele. Z kolei suszone daktyle mogą być alternatywą dla cukru w momencie wypieku ciast. Trzeba namoczyć je w ciepłej wodzie i zmielić. Orzechy mają stosunkowo dużo kalorii, dlatego jeżeli się odchudzamy, lepiej nie zjadać jednej paczki na raz, będzie mieć ona nawet 600 kalorii. Kupując owoce suszone trzeba zwrócić uwagę na fakt, czy nie zawierają one siarczanów.

 

Jeśli czeka cię długi dzień poza domem i jesteś pewien, że w jego trakcie najdzie cię ochota na podjadanie między posiłkami, powinieneś spakować do plecaka bakalie. Można wziąć orzechy albo owoce suszone, lub zwyczajnie mieszankę studencką. Dzięki czemu nie tylko obronimy się przed głodem ale chęcią na sięgnięcie po szkodliwe produkty. Dostarczymy także swojemu organizmowi ważnych witamin.

 

https://abcinternetu.pl

Author: biuro-rachunkowe.net.pl