Zewnętrzne wsparcie informatyczne

W wielu firmach jeszcze do niedawna działał taki model, który zakładał kompleksową samowystarczalność. W każdej pojedynczej firmie zatrudniani byli specjaliści od księgowości, informatycy czy osoby sprzątające. Zatrudnianie pracowników na pełen etat jest związane z bardzo wysokimi kosztami ponoszonymi przez pracodawcę. Ponadto, warto zauważyć, że nie w każdej firmie niezbędny jest oddzielny dział it czy marketingowy. Od kilku lat modne, a przede wszystkim opłacalne, stało się zlecanie pewnych usług zewnętrznym podmiotom. Jedną z głównych dziedzin w tym temacie jest outsourcing IT. Twój biznes na tym może tylko zyskać.

Jakie korzyści daje zlecanie usług podmiotom zewnętrznym?

Lista korzyści wynikających ze zlecania pewnych usług na zewnątrz firmy jest na prawdę imponująca. W przypadku usług informatycznych będzie to chociażby obniżenie kosztów utrzymania sprzętu informatycznego, korzystanie z usług specjalistów z długoletnim doświadczeniem, bieżący monitoring stanu sieci i natychmiastowa reakcja na wszelkie zdarzenia

Jakie usługi składają się na zewnętrzne wsparcie informatyczne?

Zewnętrzna firma informatyczna ma niemal taki sam zakres obowiązków jak potencjalny firmowy dział it. Działania skupiają się przede wszystkim regularne serwisowanie posiadanego sprzętu, tworzenie kopii bezpieczeństwa, natychmiastowa reakcja na wszelakie awarie czy potencjalne zagrożenia, a także wszelkie działania wynikające z bezpośredniej obsługi it. Warto zaznaczyć, że to że obsługa jest zlecona zewnętrznemu podmiotowi ani trochę nie wpływa niekorzystnie na szybkość reakcji na ewentualne awarie.

Dlaczego coraz więcej firm decyduje się na outsourcing?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Zatrudniając pracownika, firma ponosi ogromne koszty. W przypadku outsourcingu podpisywana jest umowa biznesowa. Taka forma współpracy niezmiernie korzystnie wpływa na obniżenie kosztów. Jest jeszcze jeden aspekt. W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest znaleźć na otartym rynku pracy doświadczonego specjalistę, a jeżeli już się trafi ktoś taki, to poszukuje pracy, to przeważnie ma taka osoba bardzo wysokie wymagania. Podpisując umowę z zewnętrzną firmą na obsługę it zyskuje się wiedzę i doświadczenie kilku osób. Outsourcing it to coraz bardziej popularne rozwiązanie, z którego chętnie korzystają zarówno niewielkie firmy jak i korporacje. Jeżeli tendencja się utrzyma, to śmiało można założyć, że już w niedalekiej przyszłości zdecydowana większość różnorodnych usług będzie zlecana zewnętrznym podmiotom działającym w oparciu o umowy b2b.

Author: biuro-rachunkowe.net.pl