Wirtualne biura – co to jest?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wymaga podania adresu siedziby firmy. W przypadku jednoosobowej działalności najczęściej podawany jest adres właściciela. Nie jednak chce, aby jego miejsce zamieszkania było podane w danych dotyczących firmy. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług wirtualnego biura.

  1. Czym są wirtualne biura?
  2. Jak korzystać z wirtualnych biur?

Czym są wirtualne biura?

Biuro wirtualne to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują dobrego adresu na siedzibę własnej firmy. To alternatywa także dla tych firm, które nie chcą wynajmować drogich powierzchni, jednak poszukują prestiżowego adresu. Profesjonalnie wyposażony lokal można wynająć na czas spotkań z kontrahentami lub urzędnikami skarbówki. Takie rozwiazanie staje się coraz bardziej popularne zwłaszcza wśród przedsiębiorców z Warszawy i okolic. Oczywiście z oferty dostępnej na stronie biurowirtualnewarszawa.pl mogą skorzystać osoby z całej Polski. Wirtualny adres w samym centrum stolicy bardzo podnosi prestiż firmy, co może spowodować napływ klientów. Wirtualne biura w centrum Warszawy dają także możliwość korzystania ze stołecznego numeru telefonu. Takie rozwiązanie często ma swoja inną nazwę: wirtualny sekretariat.

Jak korzystać z wirtualnych biur?

Decydując się na wirtualny adres do rejestracji firmy, warto dokładnie sprawdzić ofertę. Obecnie najpopularniejszy okazuje się pełen pakiet o nazwie VSL-System. Wirtualne biura pozwalają na wybór dwóch adresów w samym centrum Warszawy: na Alejach Jerozolimskich oraz przy ulicy Mazowieckiej. Powierzchnia biurowa wynajmowana jest przy zachowaniu niewielkich kosztów. Podane adresy można wykorzystywać do rejestracji w urzędach skarbowych. Z Klientami podpisywana jest umowa najmu, a nie podnajmu. Dodatkowo stały adres może świadczyć o ustabilizowanej sytuacji firmy, co również może zachęcać kontrahentów do skorzystania z usług naszej małej firmy. Najemcy mają dostęp do wyposażonych pomieszczeń na czas kontroli skarbowych lub ważnych spotkań, które mogą wpłynąć na znaczny rozwój działalności. Warszawski adres wpływa także na polepszenie notować strony internetowej firm. Miesięczny abonament wynosi 45 zł netto. Jeśli na dany adres przychodzi korespondencja, najemca o niej informowany za pomocą SMS-ów (opcja przy wyborze pakietu z powiadomieniami). Dokładna oferta dostępna jest na stronie internetowej. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie dla własnej firmy. W ten sposób można znacznie obniżyć niepotrzebne koszty związane z wynajmem całego biura.

 

Kategoria: biznes, nieruchomości

 

Author: biuro-rachunkowe.net.pl